PostHeaderIcon Succes rasunator al cursantilor Boem Club la Festivalul Prietenii Muzicii/Pro Piano!

Toti cei 10 cursanti care au reprezentat duminica, 1 iunie, Scoala de Muzica Boem Club la Festivalul “Prietenii Muzicii/Pro Piano” (editia a XII-a, Bucuresti) au obtinut diplome de excelenta (echivalentul premiului I) si premii pentru muzicalitate. Cei 10 premianti Boem Club (in ordine alfabetica) sunt: Butiseaca Maia, Candoi Eduard, Chiru Iarina, Constantin Celestina, Dragne Vlad, Iorgu Andrei, Lupu Nicholas, Stirbu Alicia, Totoescu Ilinca, Vlad Alexandru.

Juriul renumitului Festival “Prietenii Muzicii/Pro Piano” a fost uimit si incantat de prestatia si de sensibilitatea muzicala a elevilor Scolii de Muzica Boem Club, i-a aplaudat la scena deschisa si i-a declarat cei mai buni elevi din concurs, atat din punct de vedere tehnic, cat mai ales din punct de vedere interpretativ.

Festivalul “Prietenii Muzicii/Pro Piano Romania” este unul dintre cele mai prestigioase concursuri de pian pentru copii si adolescenti cu varsta cuprinsa intre 5 si 18 ani. Repertoriul a cuprins una sau 2 piese la alegerea participantului, interpretate fara repetitii, cu durata maxima cumulata intre 3 si 15 minute, in functie de categorie, iar juriul a fost compus din renumiti profesori de pian.

Scoala de Muzica Boem Club isi sustine elevii talentati prin inscrierea la concursuri si festivaluri importante de muzica, tocmai pentru a dovedi ca si in sistem privat, un copil de nivel incepator poate ajunge sa studieze muzica la nivel de performanta. Claudia Atanasoae, Director Educational al Scolii de Muzica Boem Club, a declarat: “Ma bucur ca munca tuturor este apreciata si reusim sa facem activitatea asta intr-un mod calitativ si exemplar. Felicitari tuturor elevilor si profesorilor! Vom pregati o ceremonie de premiere a cursantilor care au obtinut rezultate deosebite la concursurile de muzica din anul 2014 in cadrul Concertului “Muzicieni in devenire” (Teatrul Act, 21 iunie 2014)”.

Toti cei care doresc sa se inscrie la cursurile de muzica ale Scolii Boem Club o pot face la datele de contact de mai jos:

Sediul Boem Club Alba-Iulia – 0735 641 594; albaiulia@boemclub.ro
Sediul Boem Club Razoare – 0760 689 422; razoare@boemclub.ro
Sediul Boem Club Dorobanti – 0761 786 601; dorobanti@boemclub.ro

Despre Boem Club

Scoala de Muzica Boem Club a fost infiintata in anul 2009, din dorinta de a oferi tuturor iubitorilor si amatorilor de muzica din Bucuresti posibilitatea de a invata sa cante la un instrument preferat sau cu vocea.

Scoala de Muzica Boem Club este in prezent cea mai mare scoala privata de muzica din Romania, oferind in limba romana sau in limba engleza, lectii  de muzica individuale sau de grup, la pian, chitară, vioara, violoncel, percutie, saxofon, clarinet, oboi, flaut, block flute si canto, atat pentru copii, cat și pentru adulti.

In prezent, Boem Club are trei sedii, in trei zone importante ale Capitalei (zona Dorobanti, zona Piata Alba-Iulia – B-dul Decebal si zona Razoare) si dispune de o echipa tanara, formata din aproximativ 25 de profesori, toti absolventi de Conservator, buni pedagogi si profesionisti, dedicati meseriei lor si deschisi catre toate genurile muzicale.

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Categories
Links: