PostHeaderIcon Peste 150 de cursanti urmeaza cursurile de muzica ale Scolii de Vara Boem Club!

1

Scoala de Vara Boem Club este in plina desfasurare de cand a inceput vacanta mare! Din 22 iunie, de la mic la mare, iubitori de muzica de toate varstele s-au inscris la cursurile de muzica ale Scolii de Vara Boem Club, numarul lor depasind la inceputul lunii august 150.

Scoala de Vara Boem Club cuprinde lectii de muzica individuale sau de grup pentru orice varsta (copii, adolescenti, adulti) si pentru orice nivel de pregatire (incepator, intermediar, avansat), la urmatoarele instrumente: pian, chitara, vioara, violoncel sau canto. Pachetul de lectii „Scoala de Vara” include 8 lectii individuale la orice instrument si are un cost de doar 450 lei, indiferent de intervalul orar in care se desfasoara lectiile. Pachetul de lectii de grup include 8 lectii de grup (grupuri de minimum 2 persoane, maximum 6) si costa 320 lei.

Pachetele de lectii „Scoala de Vara” ofera facilitatea efectuarii a minimum 2 lectii/saptamana, astfel incat cursantii sa acumuleze in timp scurt cunostinte de baza legate de instrumentul studiat si sa inregistreze un progres rapid vizibil in tainele muzicii. Pentru cei incepatori, modulul de baza de initiere in muzica dureaza 8 lectii in decursul unei luni.

Inscrierile la cursurile Scolii de Vara se pot face oricand, pana la 15 septembrie, telefonic, in intervalul 09:00-21:00, zilnic, apeland unul dintre cele doua numere de telefon: 0735 641 594 sau 0760 689 422 sau trimitand un e-mail pe adresa office@boemclub.ro.

Toti cursantii care vor participa la lectii de muzica in cadrul Scolii de Vara vor avea posibilitatea la inceputul lunii septembrie sa faca dovada talentului lor si a cunostintelor acumulate de-a lungul verii in cadrul mini-concertelor marca Boem Club care se vor desfasura in sala de spectacole a sediului Boem Club Dorobanti.

Despre Boem Club

Scoala de muzica Boem Club este prima scoala particulara de muzica din Bucuresti care se adreseaza tuturor celor care doresc sa invete sa cante, indiferent de varsta sau nivel de pregatire muzicala. In prezent, Scoala de Muzica Boem Club are trei sedii, in trei zone importante ale Capitalei (zona Piata Alba-Iulia – Piata Muncii, zona Dorobanti si zona Razoare) si dispune de o echipa tanara, formata din aproximativ 20 profesori, toti absolventi de Conservator, buni pedagogi si profesionisti, dedicati meseriei lor si deschisi catre toate genurile muzicale.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Categories
Links: