PostHeaderIcon Mezzosoprana Antonela Barnat s-a alaturat echipei Scolii de Muzica Boem Club!

profesori de canto Boem Club

Din luna august 2013, mezzosoprana Antonela Barnat s-a alaturat echipei Scolii de Muzica Boem Club. Cu o vasta experienta muzicala si artistica, cantand alaturi de artisti consacrati ai momentului, Antonela Barnat este fara indoiala o mezzosoprana de talie internationala. De-a lungul timpului a cantat atat parti vocal-simfonice pe scena Studioului de Concerte „Mihail Jora”, cat si la Ateneul Roman, sau in diferite roluri pe scena Operei Nationale.
Pentru toti cei care doresc sa o asculte, Antonela Barnat va interpreta Siegrune din Walküre, Wagner, in luna septembrie, in cadrul Festivalului George Enescu alaturi de orchestra Simfonica Radio din Berlin, sub conducerea dirijorului Marek Janowski.
Printre numeroasele repetitii si concerte, Antonela si-a facut insa timp si pentru activitatile educational-muzicale. „A fost o adevarata surpriza sa aflu cat de multa lume are nevoie de muzica si cat de apropiati de ea se simt cei care vin sa o cunoasca la Boem Club. Imi sunt dragi bucuria autentica si emotia celor ce asculta sau invata muzica si ma incanta sa stiu ca o farama din acea bucurie izvoraste din ceea ce si eu am daruit. Acum ni s-a oferit in sfarsit prilejul sa colaboram si imi face placere sa ma alatur acestui boem colectiv de pedagogi” spune mezzosoprana Antonela BARNAT.
Scoala de Muzica Boem Club are deja un colectiv format din peste 25 de persoane, toti absolventi de Conservator, iar de la deschiderea ei, in 2009, i-au trecut pragul peste 1500 de cursanti. In luna august a acestui an s-a deschis si cel de-al treilea sediu, in zona Dorobanti din Bucuresti. Numai in primele 6 luni ale acestui an, cursantii Boem Club au castigat peste 25 de premii la concursurile de specialitate la care au participat, dand dovada de o pregatire temeinica.
„Nu putem fi decat mandri pentru faptul ca avem deja un colectiv profesoral de valoare, si, pe zi ce trece, acestuia i se alatura noi profesori, care, prin experienta si profesionalismul lor contribuie la cresterea continua a calitatii cursurilor de muzica ale Boem Club. Toti profesorii Boem Club au absolvit studii muzicale de specialitate, fiind la randul lor interpreti si artisti care continua sa concerteze in fata publicului. Suntem incantati ca Antonela a decis sa faca parte din echipa Scolii de Muzica Boem Club si ne bazam pe experienta ei muzicala si pe a celorlalti profesori in pregatirea calitativa a cursantilor nostri”, a declarat Claudia ATANASOAE, Director de Dezvoltare, Scoala de Muzica Boem Club

Bucuresti, 20 august 2013

Despre Scoala de Muzica Boem Club

In prezent,  Boem Club are trei sedii, in trei zone importante ale Capitalei (zona Dorobanti, zona Piata Alba-Iulia – Piata Muncii si zona Razoare) si dispune de o echipa tanara, formata din aproximativ 25 de profesori, toti absolventi de Conservator, buni pedagogi si profesionisti, dedicati meseriei lor si deschisi catre toate genurile muzicale.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Categories
Links: