PostHeaderIcon Pe 20 decembrie, la Tinerimea Romana, va avea loc cel de-al 9-lea spectacol al Scolii de Muzica Boem Club – Concertul „Iarna Muzicala”!

Sambata, 20 decembrie 2014, la Centrul National de Arta Tinerimea Romana (Str. Gutenberg nr. 19, Bucuresti, sector 5), intre orele 10:00-18:00, se va desfasura cel de-al 9-lea spectacol organizat de Scoala de Muzica Boem Club – Concertul „Iarna Muzicala”.

Evenimentul va reuni aproximativ 100 de cursanti copii, adolescenti si adulti, de nivel incepator, intermediar si avansat, care vor canta piese la pian, chitara, vioara, violoncel, tobe, saxofon, clarinet sau cu vocea. Interpretii care vor concerta au varste cuprinse intre 3 si 50 de ani, intrucat Scoala de Muzica Boem Club ofera lectii de muzica pentru orice varsta si orice nivel. Experienta muzicala a interpretilor acestui spectacol pleaca de la 6 luni si ajunge, in cazul unora dintre ei, la cativa ani, toti avand in comun pasiunea si dragostea pentru muzica.

Spectacolul va fi compus din 5 mini-concerte oferite de cursantii Scolii de Muzica Boem Club, organizate pe categorii de varsta (copii, adolescenti si adulti) si pe nivel de cunostinte (incepator, intermediar si avansat). Profesorii Boem Club vor oferi si ei demonstratii ale talentului si profesionalismului lor, delectand auditoriul cu piese la pian, chitara, vioara, saxofon sau cu vocea.

Repertoriul concertului va cuprinde atat muzica clasica si usoara, cat si colinde si piese specifice sarbatorilor de iarna. Programul va fi alcatuit din momente solo la pian, chitara, vioara, violoncel, tobe, saxofon, clarinet, dar si din momente de muzica de camera, duete pentru vioara si pian, pentru chitara, voce si chitara, piese de pian la patru maini.

Toti interpretii din cadrul Concertului „Iarna Muzicala” vor primi diplome si trofee pentru participare si interpretare. Auditoriul va fi constituit din aproximativ 500 de persoane din mediul de business din Bucuresti, antreprenori si manageri, persoane cu profesii liberale, jurnalisti, invitati speciali din diferite domenii si personalitati muzicale care vor canta alaturi de cursantii Scolii de Muzica Boem Club.  Spectacolul se va termina cu un cocktail in cadrul caruia cursantii Scolii de Muzica Boem Club vor schimba impresii.

Concertul „Iarna Muzicala” reprezinta incheierea unul an scolar de succes, cu numeroase premii la concursuri de specialitate, cu noi instrumente introduse in grila educationala, cu noi profesori in colectiv, cu si mai multi cursanti de toate varstele si orice nivel zi de zi.

Anul acesta Scoala de Muzica Boem Club va avea vacanta de iarna intre 23 Decembrie si 4 Ianuarie. Luni, 22 Decembrie, este ultima zi in care se tin cursuri, iar luni, pe 5 Ianuarie, se va relua activitatea la toate cele 3 sedii: BoemClub Dorobanti, BoemClub Alba Iulia, BoemClub Razoare.

Prin organizarea periodica de concerte, auditii, concursuri, Scoala de Muzica Boem Club doreste sa sustina si sa promoveze muzica si talentul muzical la orice varsta, sub moto-ul „Lectii de muzica pentru toate varstele! Niciodata nu e prea tarziu sau prea devreme!”.

cursantii Scolii de Muzica Boem Club in concert marca Boem Club

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Categories
Links: