PostHeaderIcon Au inceput inscrierile pentru cursurile Scolii de Muzica Boem Club pentru anul scolar 2013-2014!

Cursurile de muzica Boem Club pentru anul scolar 2013 – 2014 incep la data de 16 septembrie, iar inscrierile aferente se pot face in perioada 1 septembrie – 15 septembrie.
Cursantii care se inscriu la lectiile Scolii de Muzica Boem Club pentru anul scolar 2013-2014 vor avea posibilitatea sa participe la Concursul de Interpretare organizat de Boem Club la sfarsitul lunii noiembrie, la cele 2 concerte semestriale Boem Club si la concertele interne trimestriale.

Scoala de Muzica Boem Club ofera lectii de muzica pentru toate varstele (copii, adolescenti, adulti) si pentru orice nivel de pregatire (incepator, intermediar, avansat) la urmatoarele instrumente: pian, chitara, vioara, violoncel. Pe langa cursurile la aceste instrumente, la Boem Club se pot face si lectii de canto si educatie muzicala pentru prescolari. In plus, la orice pachet achizitionat, Boem Club ofera gratuit un workshop saptamanal de teoria si istoria muzicii desfasurat pe grupe de varste si de nivel: copii/adulti, incepatori/intermediari/avansati.Un alt avantaj pe care Boem Club il ofera cursantilor sai este posibilitatea de a studia gratuit pe instrumentele scolii, cu programare in prealabil.

Lectiile de muzica Boem Club sunt individuale sau de grup, oferind posibilitatea tuturor celor interesati de a face muzica in functie de preferinte, solo sau in grupuri de 2-6 persoane, la costuri avantajoase in functie de pachetul si de intervalul orar ales. Toate lectiile de muzica Boem Club pot fi tinute in limba romana sau in limba engleza, in functie de solicitari.

Cele 3 sedii Boem Club (Boem Club Dorobanti, Boem Club Alba-Iulia si Boem Club Razoare) sunt deschise zilnic, de luni-duminica, in intervalul orar 9:00-21:00. Toti cei care doresc sa se inscrie la lectiile de muzica si sa isi rezerve din timp un interval pentru anul scolar 2013-2014, o pot face telefonic, in intervalul 09:00-21:00, zilnic, apeland numarul de telefon 0760 689 422 sau trimitand un e-mail pe adresa office@boemclub.ro.

Bucuresti, 28 august 2013
Despre Scoala de Muzica Boem Club

In prezent, Boem Club are trei sedii, in trei zone importante ale Capitalei (zona Dorobanti, zona Piata Alba-Iulia – Piata Muncii si zona Razoare) si dispune de o echipa tanara, formata din aproximativ 25 de profesori, toti absolventi de Conservator, buni pedagogi si profesionisti, dedicati meseriei lor si deschisi catre toate genurile muzicale.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Categories
Links: