Principalele valori pe care Scoala de Muzica „Boem Club” le promoveaza prin intermediul  reprezentantilor sai sunt:

Calitatea

Printr-o echipa  tanara, dinamica,  formata din profesionisti, Boem Club asigura calitatea serviciilor oferite, astfel incat pentru noi fiecare cursant este unic in angajamentul muzical pe care ni-l asumam fata de el. Criteriile calitatii la Boem Club sunt strans legate de aspectele dezvoltarii muzicale, precum si de dezvoltarea umana si sociala a cursantilor altaturi de alti profesori si cursanti.

Responsabilitatea

Prin experienta  lor pedagogica,  profesionala,  solistica si interpretativa impresionanta, profesorii Boem  Club sunt empatici fata de toti cursantii si incearca sa le insufle prin talentul si creativitatea lor, dragostea si apropierea de muzica.
Prioritatea noastra este de a oferi tuturor cursantilor nostri o experienta frumoasa, interesanta si de neuitat.

Respectul

Unicitatea si respectul pentru fiecare cursant reprezinta centrul filozofiei Scolii de Muzica „Boem Club”. Noi adaptam metodele de predare in functie de necesitatile si solicitarile fiecarui cursant in parte, punand in centrul lectiei cursantul.

Misiunea pe care dorim sa o urmam inca de la infiintarea Scolii de Muzica „Boem Club”, in anul 2009, este ca prin activitatea pe care o desfasuram sa asiguram cresterea calitatii vietii tuturor amatorilor de muzica din Bucuresti.
La modul abstract, misiunea Boem Club este de a fi “Locul unde incepe muzica” astfel incat ne ghidam in toate activitatile pe care le desfasuram dupa aceast motto si le oferim tuturor cursantilor care ne trec pragul toate oportunitatile de care dispunem pentru a-i face sa iubeasca si sa inteleaga muzica.